Wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza do obejrzenia nowej wystawy, której otwarcie odbędzie się w piątek, 7 grudnia o godzinie 12.00. 

Jest to wystawa podsumowująca program plastyczno-edukacyjny realizowany w Galerii oraz w szkołach, przedszkolach i ośrodkach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w 2018 roku.

Projekt miał na celu aktywizację lokalnych środowisk oraz wyrównywanie szans w dostępie do kultury. Warsztaty miały za zadanie przybliżyć i odświeżyć zapomniane w tych czasach opowieści, baśnie, legendy będące częścią dziedzictwa kultury naszego kraju.

Czerpiąc inspiracje z literatury i słownie przekazywanych opowieści zostały stworzone plastyczne, nowe baśniowe historie przełożone na język plastyczny. Podczas warsztatów sięgaliśmy po całą gamę różnorodnych technik plastycznych. Na wystawie znajdują się zarówno ciekawe obiekty jak i rysunki, malarstwo czy kolaże.

Autorkami projektu są Sylwia Rajkowska, Anna Rozłucka oraz Aneta Urbańska.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z  Funduszu Promocji Kultury oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Strona projektu:  http://galeriadziecka.com/basniozbiory/

Oto kilka zdjęć prac plastycznych i dzieci przy pracy:

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142921