Wystawa prac Lidii Berezowskiej i Anny Dybowskiej (30 sierpnia – 22 października)

Wystawa prac Lidii Berezowskiej i Anny Dybowskiej (30 sierpnia – 22 października)

Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych przy ul. Szczytnej 13 zaprasza na wystawę prac Lidii Berezowskiej i Anny Dybowskiej. Jest to kolejna ekspozycja z cyklu “W moim świecie”, który prezentuje twórczość osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy “Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Diecezji Toruńskiej im. Wandy Szuman. Prace prezentowane w galerii OCCiN można oglądać od 30 sierpnia do 22 października 2021 r. w godzinach otwarcia Ośrodka. W Galerii obowiązują wymogi sanitarne: maseczka, dezynfekcja rąk, dystans społeczny, może w niej przebywać jednocześnie max. 6 osób. Więcej informacji: occin@ksiaznica.torun.pl , tel. 56 622 87 14.

Z katalogu:

“Lidia działa w wielu technikach i każda z nich sprawia jej radość. Najchętniej jednak realizuje, się tkając maleńkie gobeliny oraz malując barwne etiudy. Lidia niewątpliwie jest kolorystką. Autorka korzysta z palety w sposób odważny i zdecydowany, a ulubionym etapem w procesie twórczym jest mieszanie barw. Toteż jej prace charakteryzują się bogatą i wysmakowaną kolorystyką.”

„Jeśli Ania ma cel i coś co lubi, to konsekwentnie dąży do jego realizacji. Jest świadoma swoich błędów i niedoskonałości. Podczas pracy umie ocenić własne możliwości,  przez co podejmuje zadania tylko wtedy, gdy spodziewa się, iż podoła i osiągnie sukces. W tworzeniu prac plastycznych na początku jest nieśmiała, potrzebuje prowadzenia za rękę, jak na spacerze. Ale po pierwszych krokach razem z prowadzącym – przezwycięża nieśmiałość, odkrywając siebie i tworząc bardzo ciekawe barwne prace.”

27 sierpnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181721

Skip to content