Wystawa prac dzieci z Hong Kongu

SUM YU LI, lat 6, Hong Kong, Chiny

Wystawa prac dzieci z Hong Kongu

Już od jutra (21 stycznia) w filii Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka przy ul. Kościuszki 41/47 będzie można oglądać nową wystawę.

Wystawa prac dzieci z Hong Kongu przygotowana z okazji chińskiego Nowego Roku to jeden z bardziej kolorowych zestawów prezentowanych w naszej galerii. Już przy pierwszym odbiorze rzuca się w oczy bogactwo barw, zróżnicowanie form i tematów. Wybrane prace pochodzą z kilku placówek, z którymi nasza instytucja współpracuje od wielu lat. Ilustrują one zarówno sceny z życia współczesnego, jak i odwołujące się do tradycji. Nie brakuje też przedstawień egzotycznej przyrody – życia podwodnego, krajobrazów, wizerunków małp, papug, flamingów itp. Na wystawie przeważają prace malarskie i rysunkowe. Na uwagę zasługuje ich dekoracyjność, szczegółowość i precyzja wykonania. Ważnym elementem w budowaniu kompozycji jest linia – kreślona piórkiem lub spod pędzla. Często towarzyszą jej miękkie, rozmyte plamy malowane tuszem lub akwarelą. Innym przykładem realizacji malarskich są te z grubo nakładaną warstwą farby i linią wydrapywaną pędzlem. Charakterystycznego klimatu nadają ekspozycji intensywne w kolorze chińskie dekoracje.

Gdzie: Filia GiOPTD, ul. Kościuszki 41/47, Toruń

Kiedy: 21 stycznia – 2 marca 2020

Zdjęcie gł.: SUM YU LI, lat 6, Hong Kong, Chiny

 

YAN KEI IVORY, lat 9, Hong Kong, Chiny

YAN KEI IVORY, lat 9, Hong Kong, Chiny

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159142

Skip to content