Wystawa prac dzieci z Charkowa

DANIIL GALCHENKO lat 13 Charków UKRAINA

Wystawa prac dzieci z Charkowa

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Wraz z nową wystawą przygotowaną przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zapraszamy Was na wycieczkę do Charkowa na Ukrainie.

Biorąc pod uwagę nietypowy czas, w którym obecnie się znajdujemy, jest to doskonała okazja do odbycia podróży poprzez wyobraźnię.

NIKITA SHKILEV lat 9 Charków UKRAINA

NIKITA SHKILEV, lat 9, Charków UKRAINA

Dzieci pochodzące z Charkowa przyszykowały prawdziwą ucztę dla oczu. Z nadsyłanych, na przestrzeni lat, prac stworzyliśmy obraz Charkowa wyrażony dziecięcą wrażliwością plastyczną. Młodzi artyści zaprosili nas do swoich strojnych domów.
Na wystawie nie zabraknie scen rodzajowych. Razem z nimi możemy udać się na różnorakie zajęcia, szkolne czy taneczne. Niepowtarzalne również stają się spacery po mieście. Obcowanie z charakterystyczną dla Ukrainy architekturą. Oprócz bogactwa tematycznego wystawa ukazuje szeroki wachlarz technik plastycznych. Ilustratorskie zacięcie autorów prac widzimy w przedstawieniach akwarelowych. Liczne precyzyjne litografie, linoryty w mniejszych formatach niczym pocztówki z pozdrowieniami z tamtych stron.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej podróży.

Wystawa czynna od 23 października do 1 grudnia 2020, w Filii Galerii ul. Kościuszki 41/47

Zdjęcie gł.: DANIIL GALCHENKO, lat 13, Charków UKRAINA

SOFIA KAPUSTINA lat 11 Charków UKRAINA

SOFIA KAPUSTINA, lat 11, Charków UKRAINA

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164965

Skip to content