Wystawa pokonkursowa

Okładka książki z elementami 3D, pracy konkursowej ucznia.

Wystawa pokonkursowa

Logotypy Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Ta wystawa jest świadectwem wielkiej pomysłowości, wyobraźni i pracowitości uczestników II Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego ”Piszę, Ilustruję i Wydaję – Moja Książka w Drodze do Nobla”, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Można ją od dziś oglądać w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy.

Konkurs, zainspirowany Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk i Herty Müller, polegał na stworzeniu przez dzieci i młodzież swojej oryginalnej książki. Liczyło się nie tylko znalezienie ciekawego tematu. W tej edycji organizatorzy oczekiwali, aby autorzy przede wszystkim skoncentrowali się na zaskakującej formie książki.

Konkurs mógł być pretekstem dla nauczycieli do przedstawienia uczniom twórczości polskich lingwistów, twórczości literackiej nietypowej B.S. Johnsona, Zenona Fajfera, Herty Müller czy twórcy tzw. poezji konkretnej, np. Stanisława Dróżdża.

Konkursowicze prześcigali się w zaskakiwaniu odbiorcy swoimi nietuzinkowymi pomysłami, a ich dzieła przybrały przeróżne formy. Prace można oglądać w bibliotece do końca lutego.

3 lutego 2023 r.

 

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185677

Skip to content