Wystawa pokonkursowa “Niepodległa – Nieodległa”

Wystawa pokonkursowa “Niepodległa – Nieodległa”

Podsumowanie konkursu plastycznego „NIEPODLEGŁA – NIEODLEGŁA”

W tym roku obchodzimy szczególne święto – stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia tego jubileuszu Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży województwa kujawsko-pomorskiego pod nazwą „NIEPODLEGŁA – NIEODLEGŁA”

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wygenerowały mnóstwo inicjatyw, projektów, wydarzeń kulturalnych, koncertów, spektakli i wystaw. Trudno jest do tych tysięcy słów i obrazów dodać coś nowego, zaskakującego…, chyba że ich autorami będą najmłodsi, ci których dziecięca wrażliwość i nieskrępowana wyobraźnia pozwalają stworzyć zupełnie nową, oryginalną jakość. Taki powiew świeżości czujemy oglądając prace nadesłane na nasz konkurs. Polska widziana oczami dzieci i młodzieży to nie tylko historia niepodległościowych zrywów, walk i zwycięstw, nie tylko zbiór pomnikowych postaci. To przede wszystkim niezwykle różnorodny, barwny i ciekawy obraz otaczającej nas rzeczywistości. Obok galerii sławnych Polaków na wystawie znajdziemy mnóstwo wizerunków zwykłych, uśmiechniętych Polaków dla których tak jak i dla autorów prac niepodległość jest czymś naturalnym, nieodległym.

Wystawę pokonkursową “Niepodległa-Nieodległa” można oglądać do 31.12.2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Plac Teatralny 2, Toruń. 

Fot. główna: “Dziadek”, Wiktor Gmiński, 6 lat

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049602