Wystawa „Maryja Królową Polski”

Wystawa „Maryja Królową Polski”

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu zaprasza 14 listopada (wtorek) o godz. 10.00 na otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów toruńskich szkół specjalnych: Kujawsko Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka, Zespołu Szkół nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Szkoły Podstawowej nr 19. W trakcie wernisażu zwycięzcom konkursu zostaną wręczone nagrody.

Wystawa „Maryja Królową Polski” nawiązuje do rocznicy 300-lecia koronacji Obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze, która przypada w 2017 roku. 26 sierpnia 2017 roku na Jasnej Górze z udziałem ponad 100 tysięcy wiernych miały miejsce centralne uroczystości Jubileuszu.

W uroczystościach wzięli udział pasterze Kościoła w Polsce: księża kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z abp. Stanisławem Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu na czele. Obecni byli też przedstawiciele najwyższych władz państwowych na czele z prezydentem RP.

Aby zainteresować dzieci i młodzież powyższą tematyką Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu ogłosił międzyszkolny konkurs plastyczny „Maryja Królową Polski”. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży szkół specjalnych.

W sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu zostaną zaprezentowane najciekawsze, nadesłane na konkurs, prace uczniów z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Zespołu Szkół nr 26 oraz Szkoły Podstawowej nr 19 w Toruniu. Prace zostały wykonane w dowolnej technice w formacie A3 pod kierunkiem nauczycieli.

Koordynator wystawy: Bogumiła Mazur

Wystawa czynna będzie od 14 do 28 listopada 2017 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Wstęp wolny.

Oprac. Aneta Moczulska-Banek
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Fot. Marzena Jarocka
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134457