Wystawa “Ludwik Zamenhof – postać i dzieło”

Wystawa “Ludwik Zamenhof – postać i dzieło”

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz toruńscy esperantyści zapraszają na otwarcie wystawy książek, czasopism i fotografii, które odbędzie się 3 października 2017 r. o godz. 11.00 w sali wystawowej Biblioteki przy ul. Dąbrowskiego 4.

Wystawa została przygotowana z okazji ogłoszonego przez UNESCO Roku Ludwika Zamenhofa, obchodzonego w 100. rocznicę śmierci twórcy języka esperanto. Ekspozycja książek, czasopism oraz fotografii jest jednym z wielu wydarzeń zaplanowanych w ramach Dni Esperanta w Toruniu. Dni są inicjatywą toruńskich esperantystów, którzy we współpracy z kilkoma instytucjami kulturalnymi i edukacyjnymi stworzyli plan uczczenia wybitnej postaci Ludwika Zamenhofa. Wystawa „Ludwik Zamenhof – postać i dzieło” inauguruje Dni Esperanta w Toruniu. Prezentowane na niej książki, czasopisma i fotografie pochodzą z kolekcji osób prywatnych oraz bibliotek. Swoje zbiory udostępniły Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. W dniu otwarcia wystawy o godz. 11.30 zaprezentowany zostanie monodram Wieża Babel w wykonaniu Heleny Biskup. Autorem sztuki jest Włoch Mario Migliucci.

Wystawa czynna będzie do 14 października 2017 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134699