Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”

Rypiński Dom Kultury

Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły zachęcamy Państwa do obejrzenia wystawy poświęconej życiu Papieża Polaka.

Od 4 maja do 10 maja wystawę można oglądać przed budynkiem Rypińskiego Domu Kultury, od 11 do 17 maja dostępna będzie na placu przy ul. Nowy Rynek, a od 18 do 24 maja przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II.
Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II składa się z 10 plansz i zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Papieża Jana Pawła II, a jej celem jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. Poprzez wystawę widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Serdecznie zachęcamy Państwa do obejrzenia tej niezwykłej wystawy.

 

***

Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, która w intelektualnym i duchowym dorobku Karola Wojtyły poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania i wyzwania współczesnego świata. Centrum działa w obszarze kultury, edukacji i budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Jako miejsce spotkań i dialogu tworzy przestrzeń współpracy ze środowiskiem naukowym i artystycznym ponad podziałami kulturowymi i ideologicznymi. Jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i studentów, organizatorem dwóch warszawskich festiwali: Nowe Epifanie i Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju oraz inicjatorem i właścicielem multimedialnego portalu JP2online.pl stanowiącego pierwsze, kompleksowe źródło wiedzy o papieżu w Polsce i na świecie.

Źródło: www.rypin.eu

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163750

Skip to content