Wystawa “Historia Polski według komiksu”

Wystawa “Historia Polski według komiksu”

Włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza 4 października na godzinę 11.00 do Saloniku Literacko-Artystycznego na wernisaż wystawy „Historia Polski według komiksu”.

            Ekspozycja skierowana jest do całych pokoleń, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży uczącej się. Goście wystawy przyjrzą się kadrom związanym m.in. z odzyskaniem niepodległości, bitwą pod Grunwaldem, powstawaniem „Solidarności”, komiksom poświęconym odkryciom i wynalazkom. Oglądanie jej można potraktować jako kolorową lekcję historii. Do ważnych faktów historycznych autor wystawy dodał także wiele ciekawostek i anegdot. Treść opowiadana jest za pomocą komiksu, który łączy w sobie tekst i obraz, prezentując historię w sposób przejrzysty i łatwy do przyswojenia, zatem jest to nie lada gratka dla wielbicieli tej sztuki.

          Autorem wystawy jest Wojciech Łowicki, wieloletni popularyzator polskiego komiksu, prezentujący go w tak różnych odsłonach jak: „Propaganda PRL w komiksie”, „Religia według komiksu”, „Fantastyka w komiksie, komiks w fantastyce”. Wystawę będzie można oglądać w Saloniku Literacko-Artystycznym do  27 października. Wstęp wolny.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890135