wystawa HaDwaO! – podsumowanie projektu

wystawa HaDwaO! – podsumowanie projektu

HaDwaO! – wystawa podsumowująca roczny projekt, w którym woda i rzeka Wisła oraz sztuka ziemi stała się inspiracją, tworzywem i narzędziem do realizacji 33 warsztatów interdyscyplinarnych, w których wzięły udział 954 osoby ze szkół, ośrodków kultury z województwa kujawsko-pomorskiego.

To, co będzie można zobaczyć na wystawie, to drobny wycinek tego, co udało się dzieciom i młodzieży stworzyć. Wśród tradycyjnych rysunków, malarstwa, w których ich autorzy przedstawili wodne rośliny, zastanowili się nad strukturą wody, znalazły się realizacje przestrzenne ukazujące bogactwo fauny rzeki Wisły, animacje dotyczące Wisły, historii z nią związanych oraz dokumentacje fotograficzne przeprowadzonych happeningów, instalacji. Wszystko to tworzy niezwykłą mieszankę twórczych postaw, wrażliwości plastycznej dzieci i młodzieży.

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

HaDwaO!
8.12.2017 – 16.01.2018, Rynek Nowomiejski 17

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134617