Wystawa fotografii Adama Adamskiego „Spektrum”

Wystawa fotografii Adama Adamskiego „Spektrum”

logo ckbrowarb Włocławek

Adam Adamski zawodowo związany jest z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu już od czasu studiów. W latach 1991–2016 pracował na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Pełnił tam w latach 1997–2016 funkcję Kierownika Wydziałowego Muzeum Przyrodniczego. Obecnie pracuje na etacie profesorskim na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Katedrze Konserwacji-Restauracji Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej. Pełni także funkcję kierownika Pracowni Fotograficznej w Centrum Badań i Konserwacji Dziedzictwa Kulturowego UMK.

W swojej pracy stara się połączyć naukę (doktorat z nauk biologicznych) i sztukę (habilitacja z dziedziny sztuk filmowych). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i stworzył wiele indywidualnych wystaw fotograficznych. To pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury”.

Wystawa fotografii pt. „Spektrum” jego autorstwa przedstawia tematykę postrzegania rzeczywistości przez człowieka. Otaczającą nas rzeczywistość odbieramy wieloma zmysłami i dopiero połączenie wszystkich bodźców pozwalana nam poczuć ją w pełni. Zmysłem, który pozwala nam zebrać znaczącą ilość informacji na temat naszego otoczenia, jest zmysł wzroku człowieka, który może funkcjonować tylko i wyłącznie wtedy, gdy odbiera bodźce świetlne, czyli niewielki wycinek spektrum fal elektromagnetycznych.
Wystawa pt. „Spektrum”, w swoim założeniu jest wyprawą w zakresy fal elektromagnetycznych, gdzie odbiorca doświadczy obrazu świata, który dla zwykłego śmiertelnika jest niedostępny. Nasza podróż obejmie obrazy w bardzo szerokim spektrum widma elektromagnetycznego od promieniowania rentgenowskiego aż po fale podczerwone.

Wernisaż: 12 stycznia, godz. 18.00, CK „Browar B.”, Galeria Fotografii „Migawka”. Wstęp wolny.

Katalog: 2 zł, kasa CK „Browar B.”.
Wystawę będzie można oglądać do 2 marca 2024 r.

Godziny zwiedzania: wtorek – piątek: godz. 11.00 – 18.00, sobota: godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście: godz. 17.30).
Miejsce: Centrum Kultury „Browar B.”, Galeria Fotografii „Migawka”, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego)

 

Źródło: ckbrowarb.pl

8 stycznia 2024 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181460

Skip to content