Wystawa BEYOND THE LAB

Wystawa BEYOND THE LAB

Już w czwartek (5 lipca) o godz. 10.00 Młyn Wiedzy udostępni nową czasową wystawę “Beyond The Lab”.

Ekspozycja pokazuje, że obywatele mogą wspierać naukowców w ich pracach badawczych, nie ruszając się z domu. Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w namiocie na parkingu przed budynkiem Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy do końca października 2018 roku.

Ekspozycja, której autorem jest Science Museum w Londynie, prezentuje historię siedmiu naukowców, którzy metodą „ZRÓB TO SAM” wspierają taki obszar medycyny jakim jest opieka zdrowotna. Wystawa pokazuje, że dzięki nowoczesnym technologiom i zaangażowaniu zwykłych obywateli nauka może rozwijać się w zaciszu domów, a odkrycia naukowców-amatorów rewolucjonizują świat.

W skład wystawy wchodzą fotografie, filmy, dzieła sztuki oraz interaktywne elementy stanowisk skupione wokół trzech tematów merytorycznych: domorośli biolodzy, hakerzy zdrowia, nauka obywatelska. Czwarta sekcja prezentuje artystyczne dzieła pokazujące wyobrażenie przyszłości, w której medycyna i nauki społeczne będą ze sobą ściśle powiązane.

Ekspozycja powstała w ramach europejskiego programu Sparks, popularyzującego zaangażowanie społeczne w innowacje i badania naukowe. Została sfinansowana w ramach Programu Ramowego Unii Europejskiej Horizon 2020. Dzięki ECSITE (europejska sieć centrów nauki i muzeów) wystawa w okresie 2 lat odwiedziła ponad 30 krajów.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7021789