Wystawa „Anioły są wśród nas”

uczestnicy wystawy

Wystawa „Anioły są wśród nas”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku logotyp

W klimacie duchowości nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Grażyna Troszyńska, dyrektor KPCEN we Włocławku, otworzyła 14 grudnia 2023 r. wystawę malarstwa i rzeźby Dariusza Gulcza.

Ten lipnowski artysta, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, nauczyciel, z wielką charyzmą opowiedział młodszej i starszej publiczności o swoich talentach i inspiracjach twórczych. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy historii Aniołów, które można podziwiać w sztuce Dariusza Gulcza. Podczas rozmowy artysta utwierdził nas w przekonaniu, że świadomość i ekspresja kulturalna jest kluczową kompetencją w edukacji i wychowaniu, ułatwiającą rozumienie kreatywnego wyrażania emocji czy znaczeń w różnych kulturach. Znajomość sztuki i dziedzictwa kulturowego nie tylko uwrażliwia, ale może być sposobem postrzegania i kształtowania świata, przestrzenią do współpracy i satysfakcjonujących relacji między ludźmi.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kretkowskiej w Baruchowie (grupa realizująca projekt „Kreatywna Polska”, rozwijający kreatywność i wrażliwość międzykulturową uczniów, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas) oraz uczniowie z Zespołu Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 we Włocławku. Zadali artyście wiele ciekawych pytań, a na zakończenie Dorota Łańcucka, prowadząca spotkanie, życzyła najmłodszym uczestnikom seminarium wiary w swoje marzenia i plany, rozwijania pasji i predyspozycji oraz udziału w szeroko pojętej kulturze.

Na wystawę malarstwa i rzeźby Dariusza Gulcza włocławski KPCEN zaprasza do 4 stycznia 2024 roku.

 

Opracowała: Dorota Łańcucka, KPCEN we Włocławku

27 grudnia 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185055

Skip to content