Wyspa Młyńska cudem Polski 2023? Zagłosuj!

Wyspa Młyńska cudem Polski 2023? Zagłosuj!

National Geographic Traveler - logo

National Geographic Traveler organizuje plebiscyt na „Cuda Polski 2023”. Wśród 3 „cudów” Kujawsko-Pomorskiego znalazła się Wyspa Młyńska z Młynami Rothera. Głosować można do 16 lipca br.

W wakacyjnym plebiscycie miesięcznika Traveler „Cuda Polski 2023” czytelnicy mają wytypować najciekawsze miejsca w Polsce. Z każdego województwa nominowane są 3 atrakcje, spośród których czytelnicy wybiorą “cuda” wciąż turystycznie nieodkryte. Wśród nominowanych znalazła się bydgoska Wyspa Młyńska z Młynami Rothera.

Wyspa Młyńska opisana jest jako enklawa zieleni w samym centrum miasta, jedno z najbardziej urzekających miejsc w Polsce. Przypomina młyńskie tradycje i dawną historię Mennicy Królewskiej. Znad wartko płynącej Młynówki wyrastają XIX-wieczne zabudowania, zwane Wenecją Bydgoską.

Oprócz Wyspy Młyńskiej nominowane w naszym województwie są: skansen w Kłóbce i Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce. Laureatów tegorocznej edycji plebiscytu poznamy 24 lipca. Będzie to 16 nowych „Cudów Polski”, po jednym w każdym województwie.

Głosowanie na stronie National Geographic Polska trwa do 16 lipca br.

Źródło: bydgoszcz.pl

30 czerwca 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185678

Skip to content