Wyślij kartkę do Powstańców Warszawskich

Wyślij kartkę do Powstańców Warszawskich

10 września w godz. 10.00-18.00 w Centrum Kultury „Browar B.” odbędzie się włocławska edycja Ogólnopolskiej Akcji BohaterON – „Napisz kartkę do Powstańców Warszawskich”.

W trakcie spotkania będzie można napisać kartkę do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. To coroczne wyjątkowe przedsięwzięcie jest hołdem składanym żyjącym powstańcom, którzy  1 sierpnia 1944 r. podjęli nierówną, pełną determinacji walkę o wolną i suwerenną Polskę. Wśród nich są także wciąż żyjący powstańcy urodzeni we Włocławku. Dziś jako dziewięćdziesięciolatkowie dają świadectwo o niezłomności człowieczeństwa i umiłowaniu Ojczyzny za każdą cenę. My dajmy świadectwo, że PAMIĘTAMY!

W akcji udział wezmą Powstańcy Warszawscy. W trakcie pisania kartek zaplanowano: projekcje multimedialne, występ „Kapeli z szaconkiem”,  grup rekonstrukcyjnych: ZHR Bydgoszcz i Stowarzyszenia „Patrol”, prezentację powstańczych modeli Włocławskiego Koła Modelarskiego „Iskra” oraz wystawę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu.

Serdecznie zapraszamy!
http://ckbrowarb.pl/akcja-wyslij-kartke-do-powstancow-warszawskich/

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887776