Wyłoniliśmy tegorocznych ekoliderów

Wyłoniliśmy tegorocznych ekoliderów

Oliwia Grzegorek ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi to zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu „Ekologiczny edukator szkolny”. W nagrodę klasa laureatki weźmie udział w „zielonej szkole” – bezpłatnym, pięciodniowym turnusie w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Zdobywczyni pierwszego miejsca oraz czworo finalistów konkursu otrzymali rowery górskie. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyła członek zarządu Aneta Jędrzejewska.

– Ochrona środowiska naturalnego to ważny element funkcjonowania naszego społeczeństwa. Każdego dnia dokonujemy wyborów, które mają wpływ na jakość otaczającej nas przyrody. Celem naszego konkursu jest promowanie wśród najmłodszych postaw proekologicznych i wspierających ochronę środowiska. Gratuluję laureatom i dziękuję im za udział w konkursie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

To już trzecia edycja konkursu „Ekologiczny edukator szkolny” organizowanego przez Urząd Marszałkowski w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym”. Do udziału zaprosiliśmy starszych uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektów związanych z ochroną środowiska i walorami przyrodniczymi obszarów chronionych w naszym regionie. Pracę konkursową  musieli udokumentować, między innymi w formie filmu, reportażu, prezentacji czy wydawnictwa.

 

Laureaci konkursu:

  • I miejsce– Oliwia Grzegorek, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi,
  • II miejsce– Tamara Talaśka, Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Drzycimiu (powiat świecki),
  • III miejsce– Patrycja Ćwiklińska, Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy (powiat inowrocławski),
  • IV miejsce– Wiktor Kilian, Szkoła Podstawowa nr 3. Im. Władysława Jagiełły w Brodnicy,
  • V miejsce– Amelia Suszyńska, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi.

 

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w piątek (4 września) w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Przysieku (powiat toruński). Pięcioro finalistów otrzymało rowery górskie. Klasa uczennicy, która zwyciężyła w konkursie, wygrała udział w „zielonej szkole” – bezpłatnym, pięciodniowym turnusie edukacyjnym w Brodnickim Parku Krajobrazowym. Pobyt w parku trwać będzie od 14 do 18 września.

 

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6882928