Wykład online: Literatura piękna a astronomia

Astronomia i literatura

Wykład online: Literatura piękna a astronomia

W imieniu Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu zapraszamy wszystkich miłośników literatury i astronomii na na wykład on-line, poświęcony polskim tekstom literackim z XIX i XX wieku, które odnoszą się do zjawisk astronomicznych. Wykład odbędzie się w najbliższy czwartek – 23 kwietnia 2020 r. o godz. 18.00 na facebookowym profilu biblioteki. Wygłosi go go znakomity toruński astrofizyk i astronom – prof. dr hab. Jacek Krełowski.

Prof. dr hab. Jacek Krełowski – astrofizyk od czasu studiów związany z Toruniem (Zakład Astrofizyki i Astronomii Gwiazdowej UMK), członek wielu prestiżowych towarzystw naukowych; stypendysta m.in. stypendiów Fulbrighta i Rockefellera. Zdobywca grantu Marii Curie. Doktor Honoris Causa Obserwatorium Ukraińskiej Akademii Nauk. Współpracownik wielu ośrodków naukowych, m.in. w Ledzie, Uppsali, Vancouver. Prowadził badania na całym świecie, m.in. w obu Amerykach i Europę.

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6868984