Wygraj wyprawę do Arktyki! Do 14 stycznia zgłoś się do konkursu “Misja Polarna”

Wygraj wyprawę do Arktyki! Do 14 stycznia zgłoś się do konkursu “Misja Polarna”

Jeśli Twoim marzeniem „od zawsze” było zobaczenie najdalszych zakątków Ziemi i udział w naukowej ekspedycji do Arktyki, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jeżeli nie zdążyłeś przygotować zgłoszenia do konkursu “Misja Polarna” możesz to zrobić jeszcze do 14 stycznia 2021 r.

Wysyłając zgłoszenie zawierające streszczenie Twojego naukowego lub innowacyjnego pomysłu dotyczącego obszarów polarnych zyskujesz szansę na PODRÓŻ ŻYCIA!

Zobacz na własne oczy, jak wygląda Arktyka i jak prowadzi się badania naukowe w tym regionie. Już w wakacje możesz spędzić prawie dwa tygodnie w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie.

Jeśli masz co najmniej 15 lat, do 14 stycznia 2021 prześlij streszczenie swojego projektu badawczego lub innowacyjnego dotyczącego obszarów polarnych (max. 1500 znaków) i zdobądź szansę na wyprawę. W kolejnym etapie przygotujesz swój projekt w postaci eseju, filmu lub plakatu. Trzyosobowe jury oceni Twój projekt pod kątem oryginalności pomysłu, poprawności metodycznej i merytorycznej oraz jego wykonalności. Autorów 12 najlepszych prac zaprosimy na rozmowę online, podczas której jurorzy ocenią sposób prezentacji i wiedzę na temat prezentowanego zagadnienia i wybiorą 6 szczęśliwców, którzy latem pojadą na wyprawę.

Zapoznaj się z regulaminami i szczegółami wypraw, nie przegap terminów i odkryj w sobie naukową pasję! Jeżeli jesteś już pewien, że to propozycja dla Ciebie, ale szukasz inspiracji do swojego projektu, weź udział w webinariach, podczas których dowiesz się, jakie naukowe wyzwania czekają polarnych badaczy. Pomoże Wam to w przygotowaniu profesjonalnego projektu badawczego na konkurs.

Na portalu znajdziecie materiały edukacyjne RODZINNEGO LABORATORIUM. Organizatorzy zapraszają  również na mapping polarny wyświetlany w każdy weekend do końca lutego na Pałacu w Wilanowie w ramach Królewskich Ogrodów Światła. W przyszłym roku czeka też wielki Festiwal Polarny z mnóstwem atrakcji.

Młodsi przyszli naukowcy (10-14 lat) mają czas do 31 marca 2021 r.  na przesłanie posteru naukowego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie posteru naukowego na wybrany temat związany z badaniami polarnymi.

Nagrodą będzie letni obóz naukowy – 3-dniowy wyjazd do obserwatoriów geofizycznych w Belsku i Świdrze. Uczestnicy zwiedzą wystawę polarną, wezmą udział w zajęciach w terenie, warsztatach, będą wykonywać eksperymenty laboratoryjne.

Przewidziano również nagrody (łącznie 5) dla dalszych miejsc – pomoce naukowe, książki, drobny sprzęt.

Masz pytania? Pisz: edukacja@igf.edu.pl

 

Regulamin-konkursu_2021

Źródło: edu-arctic.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016722