Wybraliśmy świąteczne drzewko

Wybraliśmy świąteczne drzewko

Województwo Kujawsko-PomorskieUczniowie i przedszkolacy z gminy Unisław pomagali dziś rano (1 grudnia) marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu w wyborze choinkiPrzed Urzędem Marszałkowskim stanie okazały świerk z lasu pod Raciniewem (powiat chełmiński). Odliczamy do Świąt Bożego Narodzenia!

 – Choinka kojarzy się z magiczną aurą, rodzinnym ciepłem i spotkaniami z najbliższymi. Boże Narodzenie ma tylko wtedy sens, gdy ludzie spotkają się, troszczą o siebie i wybaczają – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Nasze świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies) rosnący w zasobach Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. Leśnicy każdego roku uczestniczą w naszych przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Podobnie jak w poprzednich latach ozdobimy choinkę i już niebawem rozbłyśnie w pełnej krasie przed Urzędem Marszałkowskim. Na uroczyste zapalenie świateł na choince już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, w szczególności dzieci.

W lesie pod Raciniewem marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu towarzyszyli dziś uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzybnie, Zespołu Szkół w Unisławiu, Szkoły Podstawowej w Kokocku i przedszkolaki z Bruków Unisławskich oraz ich nauczyciele, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Toruń.

Przed siedzibą samorządowych władz województwa pojawi się także bożonarodzeniowa szopka przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Więcej informacji o naszych świątecznych atrakcjach wkrótce na www.kujawsko-pomorskie.pl.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

1 grudnia 2023 r.

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6895043