Wybraliśmy najdroższe pole na planszy bydgoskiej edycji Monopoly!

Wybraliśmy najdroższe pole na planszy bydgoskiej edycji Monopoly!

Opera Nova znajdzie się na najdroższym polu na planszy bydgoskiej edycji gry Monopoly. Zdecydowali o tym internauci w konkursie przeprowadzonym w social mediach.

Monopoly to jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Jej pierwsza edycja wydana została w 1935 roku roku w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu na świecie sprzedano ok. 200 mln egzemplarzy. Powstało też ponad 200 wersji lokalnych. Swoje gry mają m.in. Dubaj, czy Sydney. Na jesień 2024 r. planowana jest premiera bydgoskiej edycji gry.

Na planszy znajdą się m.in. miejskie instytucje, budynki, ale też firmy kojarzące się z Bydgoszczą. W maju ogłosiliśmy konkurs na wskazanie najdroższego pola na planszy bydgoskiej wersji gry. Internauci mieli wybrać spośród 10 zgłoszonych przez nas propozycji. Wśród nich były: Kanał Bydgoski, Park w Myślęcinku, Stary Rynek, Wieża Ciśnień, Filharmonia Pomorska, Młyny Rothera, Spichrze nad Brdą, Opera Nova, Pływalnia Astoria, Bulwary nad Wisłą w Fordonie.

Ostatecznie internauci zdecydowali, że najdroższe pole na bydgoskiej edycji gry Monopoly przedstawiać będzie Operę Nova. Spośród wszystkich komentarzy i kreatywnych uzasadnień wyboru komisja konkursowa wybrała 20 osób, które jako pierwsze otrzymają bydgoską edycję gry Monopoly.

Gratulujemy!

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

13 czerwca 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181447

Skip to content