Wybierzemy “Ośmiu Wspaniałych” – rusza kolejna edycja konkursu

Wybierzemy “Ośmiu Wspaniałych” – rusza kolejna edycja konkursu

Urząd Miasta Włocławek logo

Zapraszamy do udziału w XXX edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Konkurs służy promowaniu idei wolontariatu oraz zwróceniu szczególnej uwagi na młodych ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas angażując się bezinteresownie w pomoc innym.

Konkurs skierowany jest do uczniów zrzeszonych w szkolnych kołach i klubach wolontariatu oraz dzieci i młodzieży (10-20 lat) zaangażowanych w wolontariat.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły klasy oraz upowszechnianie życzliwości na co dzień, jako przeciwdziałanie agresji i brutalizacji życia.

Zgłoszenia indywidualnych kandydatów lub grup mogą składać zarówno nauczyciele, opiekunowie, jak i przedstawiciele społeczności lokalnych.

Komisja konkursowa dokona oceny wniosków na podstawie przedstawionych dokumentów oraz rozmów z kandydatami, które odbędą się w lutym br. Na tej podstawie wybranych zostanie ośmiu laureatów w kategorii „Ósemeczki” (uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych) oraz ośmiu laureatów w kategorii „Ósemki” (uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych). Wyróżnienia otrzymają też wolontariusze zgłoszeni w kategorii grupowej.

Zgłoszenia należy składać do 16 lutego 2024 roku.

Kandydaci mogą dostarczać formularze zgłoszeniowe osobiście do pokoju nr 33 w Urzędzie Miasta Włocławek – Wydział Edukacji, drogą pocztową na adres:

Urząd Miasta Włocławek
ul. Zielony Rynek 11/13
87 – 800 Włocławek
z dopiskiem Wydział Edukacji pokój 33

lub elektronicznie na adres e-mailowy abialopiotrowicz@um.wloclawek.pl.

W przypadku zgłoszenia w wyznaczonym terminie w formie elektronicznej, należy dostarczyć również formę papierową dokumentów, ze względu na konieczność posiadania przez organizatora konkursu zgód zawartych w formularzu.

Wszelkie informacje wraz z kartami zgłoszeń są opublikowane na stronie Fundacji „Świat na Tak”.

Pliki do pobrania:

REGULAMIN_KONKURSU_OŚMIU_WSPANIAŁYCH_2023

Formularz_zgłoszeniowy_indywidualny_w_edycji_ogólnopolskiej

Formularz_zgłoszeniowy_grupy_edycja_lokalna

 

Źródło: wloclawek.eu, swiatnatak.pl

19 stycznia 2024 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7120782