Wybierzemy Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji

Wybierzemy Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Wspierają dzieci i młodzież w rozwijaniu pasji, są twórczy i zaangażowani, słuchają swoich uczniów i potrafią motywować do nauki – wyróżnimy najlepszych nauczycieli kujawsko-pomorskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych! Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca.

– Zależy nam, by ci, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za to, co wynoszą ze szkół nasze dzieci, sami wzorowali się na najlepszych w swojej profesji. By pedagodzy, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcają do takiej postawy młodych ludzi, stawali się wzorem dla kolegów – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Kandydatury mogą zgłaszać podmioty prowadzące szkoły, przedszkola lub inne placówki oświatowe, publiczne i niepubliczne, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe i organizacje pozarządowe. Osiemnastkę najlepszych w minionym roku szkolnym pedagogów wskaże powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa. Przywilej wyboru z tego grona najlepszego z najlepszych – Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – zachował dla siebie gospodarz regionu. Z tytułem wiąże się okolicznościowa statuetka. Pozostała siedemnastka odbierze równorzędne wyróżnienia, a cała osiemnastka także nagrody finansowe.

Pytania dotyczące konkursu należy kierować do Iwony Wieczerzak z Departamentu Edukacji (nr telefonu: 883 326 608, e-mail: i.wieczerzak@kujawsko-pomorskie.pl.

Gala wręczenia nagród odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Regulamin konkursu z wzorem wniosku i rekomendacji (PDF) (wersja edytowalna wniosku)

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Ubiegłoroczna gala wręczenia nagród, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

1 lipca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,747,021