“Wtorki z psychologią” w Młynie Wiedzy

Wtorki z psychologią

“Wtorki z psychologią” w Młynie Wiedzy

Po ponad rocznej przerwie wracają „Wtorki z psychologią”. Do końca czerwca zaplanowano trzy wykłady poświęcone psychologii moralności, oddziaływaniom psychicznym pandemii oraz metaforom w kinie poetyckim. Cykl będzie kontynuowany od października.

“Wtorki z psychologią” są owocem współpracy między Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy a Instytutem Psychologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. – W 2020 roku epidemia zatrzymała nas na początku cyklu po trzech wykładach. Przez 12 miesięcy nauczyliśmy się żyć w świecie edukacji, kultury, nauki i komunikacji online, dlatego po bardzo dobrze przyjętym zdalnym “Tygodniu Mózgu” postanowiliśmy wrócić do “Wtorków z psychologią” – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik toruńskiego centrum nauki.

Pierwszy wykład odbędzie się 27 kwietnia i będzie poświęcony psychologii moralności. Dr Tomasz Jarmakowski-Kostrzanowski odpowie m.in na pytania: Co sprawia, że uznajemy dane jedno zachowanie za moralne, a inne za niemoralne? Co sprawia, że w ocenie moralnej niektórych zachowań tak bardzo się różnimy? Czy brzydki zapach może powodować, że dane zachowanie uznamy za bardziej niemoralne? I wreszcie, co to wszystko ma wspólnego z polityką?

Poprzez “Wtorki z psychologią” chcemy przybliżyć szerokiemu gronu odbiorców to, czym obecnie zajmuje się psychologia jako nauka – mówi dr Małgorzata Gut z Instytutu Psychologii UMK. – Wykłady dostarczą porcję rzetelnej i aktualnej wiedzy, aby pokazać, co wiadomo z “frontu badań”. Zadbamy o to, aby tematyka spotkań była naprawdę różnorodna i poruszała niemal każdy obszar współczesnych badań psychologicznych. Od psychologii środowiskowej, przez kliniczną, rozwojową, psychoterapię czy neuropsychologię aż po badania dotyczące emocji, pamięci, moralności, etologii zwierząt czy np. wykorzystania neurofeedbacku – dodaje.

W ostatni wtorek maja (25.05) dr Bibianna Bałaj i dr Kamila Łaszewska opowiedzą o tym, jak pandemia wpływa na ludzi w sferze funkcjonowania poznawczego, emocjonalnego, społecznego, jak również o tym jak odbija się to na naszym zdrowiu, choćby w zakresie jakości snu. Nie zabraknie informacji o tym jak można radzić sobie z doświadczonymi trudnościami.

26 czerwca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Instytut Psychologii UMK zapraszają na wykład „Wizualne metafory w ruchomych obrazkach. Psychologiczne aspekty kina poetyckiego na przykładzie twórczości Krzysztofa Kieślowskiego” dra Łukasza Miciuka.

Wykłady będą odbywały się online na kanale You Tube Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Początek spotkań zaplanowano na godz. 18:00. Podczas transmisji będzie możliwość zadawania pytań poprzez chat. Udział jest bezpłatny.

LINKI DO WYKŁADÓW:

  • 27 kwietnia: „Troska, sprawiedliwość, a może coś jeszcze… Skąd nasz umysł wie, co jest dobre, a co złe?” – KLIKNIJ
  • 25 maja: „Co robi z nami pandemia – a co możemy zrobić ze sobą?” – KLIKNIJ
  • 29 czerwca: „Wizualne metafory w ruchomych obrazkach. Psychologiczne aspekty kina poetyckiego na przykładzie twórczości Krzysztofa Kieślowskiego” – KLIKNIJ

 

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji są nieczynne do 18 kwietnia br.

 13 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646167

Skip to content