„Wszechświat – kosmos i planety w mojej wyobraźni” – wyniki konkursu

Plakat konkursu "Wszechświat - kosmos i planety w mojej wyobraźni".

„Wszechświat – kosmos i planety w mojej wyobraźni” – wyniki konkursu

PBW w Bydgoszczy logo

Znamy już laureatów wojewódzkiego konkursu plastycznego dla uczniów klas I‑III szkół podstawowych pt. „Wszechświat – kosmos i planety w mojej wyobraźni”. Jego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, a honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Konkurs nawiązywał do Roku Mikołaja Kopernika w woj. kujawsko-pomorskim. Zadanie dla uczestnika polegało na wykonaniu ilustracji, która przedstawia własną interpretację wszechświata, planet lub odkryć i dokonań Mikołaja Kopernika.

Na konkurs wpłynęło 414 prac z 56 placówek oświatowych województwa kujawsko-pomorskiego.

Na posiedzeniu w dniu 14.11.2023 r. komisja konkursowa w składzie: dr Maria Sobieszczyk (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), Ewa Pronobis-Sosnowska (dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy), Anna Drejas (Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy) dokonała oceny nadesłanych prac konkursowych i wyłoniła zwycięzców.

Lista laureatów

  1. miejsce ex aequo: Antonina Pokora, klasa III, Szkoła Podstawowa w Wojnowie, Amelia Moskalik, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
  2. miejsce ex aequo: Rita Misiaszek, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, Zofia Jędrusik, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
  3. miejsce ex aequo: Amelia Rabinek, klasa III, Szkoła Podstawowa im. M. Rejewskiego w Białych Błotach, Weronika Biskup, klasa III, Szkoła Podstawowa nr 45 im. Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy

 

Wyróżnienia Dyrektora Biblioteki

  1. Wiktoria Talaśka, klasa II, Szkoła Podstawowa w Śliwiczkach,
  2. Antoni Zieliński, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy

 

Wyróżnienia

  1. Marta Łyk, klasa I, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nakle
  2. Joanna Stefańska, klasa III, Szkoła Podstawowa im. R. Traugutta w Jastrzębiu
  3. Patrycja Makowska, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
  4. Lena Jelonek, klasa II, Zespół Szkół w Lubostroniu
  5. Emma Żarna, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
  6. Oskar Machtylski, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 13 w Toruniu
  7. Kinga Musolf, klasa II, Zespół Szkół w Lubostroniu
  8. Aleksander Kaśków, klasa I, Szkoła Podstawowa w Mamliczu
  9. Maja Kucharska, klasa III, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzikach Dużych
  10. Anna Boruczkowska, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy
  11. Ignacy Posadzy, klasa II, Zespół Szkół w Lubostroniu
  12. Iga Milanowska, klasa III, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku
  13. Jadwiga Borlik, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Więcborku
  14. Alicja Lampka, klasa I, Zespół Szkół w Lubostroniu
  15. Maja Surmacz, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 64 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy

 

Koordynatorki konkursu, Grażyna Ruta-Balińska i Joanna Grabowska-Janowiak, informują, że uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 8 grudnia 2023 roku (piątek) o godz. 16.00 w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Wszyscy laureaci i wyróżnieni zostaną powiadomieni o szczegółach drogą mailową.

_

17 listopada 2023 r.

 

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181822

Skip to content