Wspomnienie o Kazimierzu Hoffmanie

Wspomnienie o Kazimierzu Hoffmanie

5 czerwca 1928 roku urodził się Kazimierz Hoffman – najbardziej uznany bydgoski poeta, patron Salonu Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Zdarzenie teatralne „Wspomnienie o Kazimierzu Hoffmanie”, które prezentuje KPCK w dniu jego urodzin, oparte jest na „Niewysychającym nigdy źródle…” pod redakcją Jarosława Jakubowskiego. To opowieść o tym, kim był Hoffman, co go ukształtowało, jakie były jego codzienne rytuały; o jego poezji, inspiracjach, radościach i zwątpieniach.

W ramach obchodów urodzin bydgoskiego poety, udostępniony będzie również krótki wykład dotyczący życia i twórczości artysty wygłoszony przez Grzegorza Kalinowskiego – redaktora ostatniego tomu wierszy Kazimierza Hoffmana pt. „Znaki”.

Wspomnienie zostanie opublikowane w piątek, 5 czerwca o godz. 16.00 na profilu facebookowym i kanale YouTube Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Fot. KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164965

Skip to content