Wspólne kolędowanie przed Urzędem Marszałkowskim

Wspólne kolędowanie przed Urzędem Marszałkowskim

Województwo Kujawsko-PomorskieŚwięta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Przed Urzędem Marszałkowskim zapanował iście świąteczny nastrój. W niedzielę (17 grudnia)  podczas kolędowania z marszałkiem Piotrem Całbeckim wspólnie rozświetliliśmy choinkę. Na odwiedzających czeka tu bożonarodzeniowa szopka, a odliczanie do świąt ułatwia kalendarz adwentowy na froncie urzędu.

– Święta to czas, w którym wspólne spotkania odbywają się w wyjątkowej atmosferze. Boże Narodzenie ma tylko wtedy sens, gdy ludzie spotkają się, troszczą o siebie i wybaczają. Wszystkim mieszkańcom regionu, tym małym i tym dużym, życzę świąt pełnych radości i uśmiechu – mówił marszałek Piotr Całbecki.

W roku 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika dziś spod pomnika Kopernika wyruszył pochód w kierunku Urzędu Marszałkowskiego. Na placu przed siedzibą władz samorządowych zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu orkiestry dętej ze Świecia, Macieja Tachera i Sary Pach. W namiocie przed budynkiem wspólnie z marszałkiem można było upiec pierniki według jego receptury. Świąteczne pierniki marszałka

Sporo atrakcji czekało na dzieci i ich opiekunów wewnątrz urzędu. Podczas warsztatów Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu dzieci pod okiem artystów przygotowały wyjątkowe ozdoby świąteczne. Najmłodsi bawili się podczas spektakli z Elfem w roli głównej i mieli okazję wykonać wspólne zdjęcia z Świętym Mikołajem. Malowanie buziek, brokatowe tatuaże, konkursy z nagrodami – to wszystko czekało na uczestników.

Punktem kulminacyjnym świętowania było wspólne włączenie lampek na choince. Dziś wieczorem choinka w pełnej krasie rozbłysła tysiącem kolorowych świateł i ozdób.

Nasze świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies) z zasobów Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. W wyborze tegorocznej choinki w raciniewskim lesie marszałkowi towarzyszyły dzieci z gminy Unisław.

Zobacz Wybraliśmy świąteczne drzewko

Tradycyjnie przed siedzibą samorządowych władz województwa pojawiła się już także bożonarodzeniowa szopka przygotowana przed przeszło dekadą przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Wnętrze szopki przedstawia Świętą Rodzinę, Trzech Królów i zwierzęta, a także wizerunki świętego Stanisława Kostki, świętej Teresy z Lisieux oraz błogosławionego Piotra Jerzego Frassatiego. Rzeźby powstały pod kierunkiem artysty Lecha Kasprzykowskiego. Zobacz też

Wraz z rozpoczęciem adwentu front Urzędu Marszałkowskiego ozdobił kalendarz adwentowy.
Więcej informacji o naszych świątecznych atrakcjach wkrótce na www.kujawsko-pomorskie.pl.

Galeria zdjęć

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP, Wspólne kolędowanie przed Urzędem Marszałkowskim,

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

18 grudnia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136621