Wózek to tylko rzecz. Scenariusz lekcji i film edukacyjny, który oswaja z niepełnosprawnością

Wózek to tylko rzecz. Scenariusz lekcji i film edukacyjny, który oswaja z niepełnosprawnością

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ serdecznie zaprasza nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski i wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego skorzystania z materiałów edukacyjnych. Opracowano scenariusz lekcji i 15-minutowy film edukacyjny, w którym udział wzięli Podopieczni Fundacji PODAJ DALEJ. Materiał świetnie nadaje się do realizacji w ramach nauki online.

Osoby z niepełnosprawnością napotykają wiele barier w życiu codziennym. Bariery architektoniczne można zlikwidować i wymaga to zwykle sporych nakładów finansowych. Są też inne bariery – te, które tkwią w nas… Ich usuwanie najlepiej zacząć jak najwcześniej. Dlatego od wielu lat Fundacja prowadzi zajęcia w przedszkolach i szkołach oraz opracowuje scenariusze lekcji, które pomagają nauczycielom oswajać uczniów z tematem niepełnosprawności.

Patrzmy na człowieka, a nie na jego niepełnosprawność!

W filmie wzięli udział Podopieczni Fundacji – Klaudia i Bartek. To jest świetny materiał, ponieważ nastolatkowie mówią o niepełnosprawności, o swoim życiu, marzeniach, pasjach, ale też problemach i wyzwaniach. Mówią o tym, że niepełnosprawność oznacza pewne ograniczenia w życiu, ale dodają, że nie ogranicza ich marzeń! Dlatego właśnie trenują koszykówkę na wózkach, są zawodnikami drużyny Mustang Young.

Materiały do wykorzystania w nauce na odległość

Materiały zostały przygotowane w taki sposób, aby można było z nich korzystać zarówno w klasie podczas lekcji, jak też online. To dobra propozycja na czerwcowe zajęcia. Wystarczy, że nauczyciel prześle uczniom link do filmu, a następnie podczas spotkania online przeprowadzi lekcję według proponowanego scenariusza. Wszystko powinno zająć jedną godzinę lekcyjną.

Materiały edukacyjne powstały dzięki wsparciu ING Banku Śląskiego, który zajmuje I miejsce w XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Materiały może pobrać bezpłatnie każdy, kto jest zainteresowany tematem. Fundacja zaprasza do korzystania i dzielenia się wiedzą.

Więcej informacji TUTAJ

Fot. podajdalej.org.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181666

Skip to content