WOŚP zagra w regionie

WOŚP zagra w regionie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Pod hasłem „Finał z głową” odbędzie się w niedzielę (31 stycznia 2021 r.) 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieramy na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W akcję tradycyjnie włączył się samorząd województwa. Do wylicytowania m.in. udział w miodobraniu na dachu Urzędu Marszałkowskiego.

Imprezy i licytacje w ramach 29. finału WOŚP odbędą się w tym roku online. Studio toruńskiego sztabu WOŚP będzie mieściło się w Centrum Kultury Dwór Artusa. Licytacje na żywo, koncerty i inne atrakcje będzie można oglądać na stronie internetowej. O 13.20 zapraszamy do licytacji zestawu 13 unikatowych albumów o powiatach, wydanych przez Urząd Marszałkowski. Wśród licytowanych przedmiotów, przekazanych przez marszałka Piotra Całbeckiego, znajdą się także pióro wieczne, fartuch z autografem Anny Starmach oraz gry i książki dla dzieci.

Pasjonaci pszczelarstwa i miłośnicy miodu mogą wylicytować udział w tegorocznym miodobraniu na dachu Urzędu Marszałkowskiego. Zwycięzca, w towarzystwie marszałka Piotra Całbeckiego i prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy w Toruniu Tadeusza Dussy, dowie się, czym charakteryzuje się miejskie pszczelarstwo oraz jak założyć własną pasiekę. Licytacja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem toruńskiego sztabu WOŚP.

Transmisja bydgoskiego koncertu z Miejskiego Centrum Kultury, z udziałem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, dostępna będzie na Youtube. Podczas imprezy wystąpią Remigiusz Kuźmiński, Adam Perzan i Popek. Wylicytować będzie można m.in. trzy tomy szóstego wydania publikacji autorstwa Jerzego Sulimy-Kamińskiego „Most Królowej Jadwigi”, wydanej z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do wolnej Polski.

Gadżety od samorządu województwa otrzymały także sztaby w Lipnie, Unisławiu (powiat chełmiński), Małej Nieszawce (w powiecie toruńskim), Dąbrowie Biskupiej (powiat inowrocławski), Lubiczu oraz na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaj Kopernika w Toruniu. Do akcji włączyli się tradycyjnie pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, którzy wsparli inicjatywę, składając datki do puszek.

29. finał WOŚP

W 2021 roku fundacja WOŚP ponownie wesprze oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (poprzednio w 2008 roku). Na całym świecie zagrają aż 1362 sztaby. Zebrane pieniądze pozwolą na zakup takich sprzętów jak m.in.:

  • zestawy endoskopów laryngologicznych
  • egzoskopy
  • lasery diodowe
  • nawigacje optyczne otolaryngologiczne
  • koblatory do operacji migdałków
  • aparaty USG i RTG
  • kardiomonitory
  • lampy czołowe i operacyjne
  • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.
Wsparcie dla naszych szpitali

Sprzęt zakupiony dzięki środkom zebranym w ciągu ostatnich lat przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafił także do trzech szpitali prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy otrzymał między innymi pompy insulinowe, kardiomonitory, urządzenia do badania słuchu, ultrasonografy, łóżeczka niemowlęce i respiratory. Do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu trafiły aparaty USG, kardiomonitory, łóżka elektryczne i materace przeciwodleżynowe oraz urządzenie do specjalistycznego badania słuchu. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku zyskał stanowisko do resuscytacji noworodków, inkubator, lampy do fototerapii, leżanki dla rodziców, ultrasonograf i aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP, Ubiegłoroczny finał WOŚP w Bydgoszczy

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165235

Skip to content