Wojewódzki Konkurs “Drogowskaz”

Wojewódzki Konkurs “Drogowskaz”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku ogłasza II edycję Wojewódzkiego Konkursu DROGOWSKAZ. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Konkurs skierowany jest do szkolnych doradców zawodowych, koordynatorów wewnątrzszkolnych systemów doradztwa zawodowego wszystkich typów szkół i placówek oraz nauczycieli, którzy uczestniczą w kreowaniu kariery zawodowej swoich uczniów.

Celem konkursu jest ukazanie innowacyjnych działań z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego, motywowanie szkolnych doradców zawodowych oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie orientacji zawodowej uczniów.

Wspieranie i przygotowywanie uczniów do podejmowania decyzji edukacyjno–zawodowych jest zadaniem statutowym szkoły. Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego rozwija szeroko pojęte kompetencje uczniów, pomaga w rozwiązywaniu problemów powiązanych z planowaniem kariery zawodowej a także przygotowuje młodych ludzi do wejścia na rynek pracy.

Wprowadzenie doradztwa zawodowego do szkół i placówek jest jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

Szczegóły:

http://cen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1802%3Adrogowskaz&catid=39%3Aaktualnoci&Itemid=267

Załącznik 1 i 2

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163728

Skip to content