Wojewódzki Konkurs Astronomiczny – na projekty czekamy do poniedziałku

Astrobaza

Wojewódzki Konkurs Astronomiczny – na projekty czekamy do poniedziałku

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Interesujesz się astronomią? Zrób zdjęcia, przygotuj prelekcję lub przeprowadź projekt badawczy! Zapraszamy uczniów z naszego województwa do udziału w ósmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego. Na prace czekamy do 7 września. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości do 1,5 tysiąca złotych.

– Liczymy na pomoc oraz wsparcie szkół i nauczycieli. To państwo sprawiacie, że młodzi ludzie odnajdują i realizują swoje pasje, nie tylko astronomiczne – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach:

  • praktyczne zespołowe (maksymalnie trzyosobowe) projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną, w tym, w szczególności prace obserwacyjne i konstrukcyjne,
  • praktyczne indywidualne projekty badawcze obejmujące tematykę astronomiczną, w tym, w szczególności prace obserwacyjne i konstrukcyjne,
  • indywidualne projekty badawcze, w których tematyka astronomiczna przedstawiona jest w kontekście naukowym, historycznym, kulturowym, artystycznym bądź fotograficznym.

W każdej kategorii nagrodzimy w dwóch grupach: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych)

Dla zwycięzców przygotowano nagrody rzeczowe o wartości:

I miejsce – 1,5 tysiąca złotych

II miejsce – tysiąca złotych

III miejsce – 500 złotych.

Dodatkowych informacji udziela Departament Edukacji (Magdalena Mieszkalska, tel. 602 629 431, e-mail: m.mieszkalska@kujawsko-pomorskie.pl).

Do pobrania:

 

W Kujawsko-Pomorskiem, regionie Mikołaja Kopernika, działa czternaście astrobaz, ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych (lista). Każda posiada wykwalifikowaną kadrę i własny program wydarzeń edukacyjnych, popularyzujących astronomię. Ich powstanie było koordynowane przez Urząd Marszałkowski, a finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-13. Więcej o astrobazach.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164367

Skip to content