Wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa

Wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Podczas uroczystości w zabytkowych wnętrzach miejscowego dworca kolejowego, wysłuchamy prelekcji dr hab. prof. UMK Tomasza Krzemińskiego „Tam gdzie wschód spotykał się z zachodem – dzieje i relikty granicy zaborczej w regionie kujawsko-pomorskim”, wystąpi zespół wokalny „Kulturki”, a po części artystycznej nastąpi rozstrzygnięcie VIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle”. Zostanie również zaprezentowany siódmy z serii „Kierunek Kujawsko-Pomorskie” przewodnik i wystawa Małgorzaty Grosman „»Gorsety« kobiet. Pomiędzy stereotypami a codziennością w bydgoskiej prasie międzywojennej”. Uroczystość zwieńczy Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „O Zegar Czasu”.

Zapraszamy również na inne wydarzenia odbywające się w ramach EDD. Informacje o imprezach na stronie internetowej: edd.nid.pl.

Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie kujawsko-pomorskim odbywają się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.

Kiedy: 10 września 2022 (sobota), godz. 11:00

5 września 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187091

Skip to content