“Woda na papierze” w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku

“Woda na papierze” w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku

 

Bez wody nie możemy żyć. To prawda znana każdemu. Jest ona nie tylko niezbędna do funkcjonowania organizmów żywych. Stanowi także niezwykle wdzięczny temat dla artystów i tworzy niepowtarzalny klimat miejsca. Dlatego tak lubimy odpoczywać tam, gdzie jest woda. Dzięki niezliczonym przedstawieniom graficznym i malarskim rzek, jezior i mórz – dzięki „wodzie na papierze” możemy – my, Widzowie – przenieść się na chwilę w miejsca dające wytchnienie dla ducha.

Galeria Sztuki Współczesnej pragnie zaprezentować wybrane prace, zgromadzone w zbiorach, których wspólnym mianownikiem jest właśnie woda. Fundamentem wystawy jest różnorodność: autorów, technik, ujęć tematu, formatów. Każdy Widz znajdzie tu coś dla siebie. Wśród prac znalazły się zarówno przedstawienia realistyczne o charakterze niemal dokumentalnym, sentymentalne widoki ujawniające tęsknoty artystów, jak i ekspresyjne pejzaże wewnętrzne. Twórcy zachęcają nas do spojrzenia na przyrodę ich oczyma. Nie zawsze jest to proste zadanie, ponieważ każdy z nas ma indywidualną wrażliwość na piękno. Warto jednak podjąć próbę, aby przekonać się, jak działają na nas piękne okoliczności przyrody, zaklęte w papierze.

 

Wśród autorów znaleźli się Eugeniusz Delekta, Lucyna Grzesik, Ludwik Jaksztas, Wojciech Madej, Joanna Malcer, Aldona Ołdyńska, Mirosław Piotrowski, Bogumiła Pręgowska, Maria Sołtyk-Koc, Wiesław Szamocki, Janina Twardy, Tadeusz Wachowiak, Krzysztof Walczewski, Maria Wąsowska oraz Piotr Żaczek.

Wystawa czynna od 15 maja do 4 czerwca 2020. Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Kuratorka wystawy Renata Kamionka

Źródło: www.galeriasztuki.wloclawek.pl

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164628

Skip to content