Włocławskie placówki włączają się w patriotyczne akcje

Włocławskie placówki włączają się w patriotyczne akcje

Urząd Miasta Włocławek logo

W Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku trwa Tydzień Patriotyczny. Organizowane są różne działania włączające całą społeczność szkolną do świętowania tego pięknego wydarzenia. Uczniowie stworzyli już przepiękną flagę z życzeń dla Niepodległej, odbył się konkurs dla klas I na najlepiej ubraną salę lekcyjną, zaś starsze klasy “Ubrani w historię ” zaprezentowały modę z lat 20. XX wieku. Społeczność szkoły zasadziła Dąb Niepodległościowy, zaplanowano również wycieczkę “Niepodległy Włocławek”. Całość zwieńczy koncert patriotyczny 10 listopada.

11 listopada 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 14 organizuje w Parku Łokietka wydarzenie pn. „Ognisko Patriotyzmu”. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół nr 3 przystąpiły do projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. „Pamiętają” również przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 8.

W szkołach zaplanowane są okolicznościowe akademie. Szkoła Podstawowa nr 5 organizuje konkurs recytatorski (14 listopada o godz. 15.30), a Zespół Szkół nr 4 zaprasza na II Kujawski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej, który odbędzie się 18 listopada.
To oczywiście tylko część „niepodległościowych” inicjatyw, po szczegóły warto zaglądać do serwisów www i fb poszczególnych placówek.

 

Źródło: wloclawek.eu

9 listopada 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159168

Skip to content