Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej realizuje nowy projekt

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej realizuje nowy projekt

   Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Włocławskie Centrum Wiedzy Ekologicznej rozpoczęło realizację nowego projektu.

Projekt JESTEM ŚWIADOMY – TO SIĘ OPŁACA jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Obejmuje swoim zasięgiem 4 województwa, wszystkie grupy wiekowe oraz 3 główne zagadnienia tematyczne zapewniające spójność konieczną do osiągnięcia celów Zrównoważonego Rozwoju:

  • Bioróżnorodność i związaną z nią ochronę środowiska
  • Czyste powietrze i wpływający na nie rozwój gospodarczy
  • Gospodarkę odpadami i rolę człowieka w ich wytwarzaniu.

 

Hasło projektu „Jestem świadomy to się opłaca” odnosi się nie tylko do sfery ekonomicznej ale także przyrodniczej. Jeśli dziś mam świadomość, że wpływam na bioróżnorodność, to wiem, jak zapobiegać utracie tej bioróżnorodności. Jeśli dziś mam świadomość tego, co dzieje się z moimi odpadami, to mogę działać, by było ich mniej. Jeśli dziś wiem, że sposób ogrzewania mojego domu wpływa na niską emisję CO2, to mogę szukać innych rozwiązań. Może dzięki tym działaniom dziś mam zysk finansowy, ale jutro, za rok czy za 10 lat zyska na tym środowisko. A ja zyskam na życiu w zdrowym środowisku.

Celem podjętych działań jest zmiana nawyków, postaw, a tym samym świadomości ekologicznej wśród wszystkich grup beneficjentów. Edukacja od przedszkolaka do seniora wywoła efekt kaskadowy. Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu modelowych rozwiązań edukacyjnych. Należy pokazać, że dobra jakość edukacji może pozytywne wpłynąć na postawy, nawyki i świadomość ekologiczną.

Źródło: www.wcee.org.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164928

Skip to content