Włocławska Noc Muzealna

Włocławska Noc Muzealna

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na Noc Muzeów online. Placówka zachęca do śledzenia strony internetowej, Facebooka, Instagrama oraz kanału YouTube, gdzie już od piątku zaczną pojawiać się pomysły dla małych i dużych na spędzenie wolnego czasu.

Pierwszą z propozycji #NocMuzeumWdomu jest zabawa dla trochę starszych miłośników muzeum, polegająca na odnalezieniu 10 różnic, na reprodukcji malowidła ściennego „Panorama Włocławka i zawody wioślarskie na Wiśle”. By wziąć udział w konkursie, klikamy PANORAMA WŁOCŁAWKA

Już niedługo Muzeum zaprosi dzieci na warsztaty plastyczne połączone z konkursem na wykonanie portretu, autoportretu. Spośród nadesłanych zdjęć/prac wybierze trzy najciekawsze i nagrodzi drobnymi upominkami. Dla zainteresowanych sztuką przygotowany został quiz związany z włocławskimi artystami. Zadaniem będzie dopasowanie do ich nazwisk, podobizn i dzieł. Na deser zaproponowano filmy z wystaw. Na jednym z nich znajdzie się zagadka, co dzieje się z zabytkami, gdy zamykane są drzwi muzealnych ekspozycji.

Inspiracje i podpowiedzi dotyczące proponowanych zabaw znajdziecie Państwo na muzealnych wystawach, których w obecnej sytuacji, muzeum nie udostępnia, ale od 12 maja br. można je zwiedzać w normalnych godzinach pracy, przestrzegając obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Źródło: muzeum.wloclawek.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181660

Skip to content