Włocławscy pływacy z medalami!

dziecko pływa w basenie

Włocławscy pływacy z medalami!

W Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie. Włocławianie przywieźli stamtąd siedem medali. Młodzi sportowcy trenujący na co dzień we Włocławskim Klubie Nurkowym Jacques regularnie bywają w Termach Maltańskich w trakcie prestiżowych zawodów.

Kilka dni temu rywalizowali tam w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich “Sprawdzamy Formę na Termach”.

Włocławianie zdobyli tam aż siedem medali.

Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wiekowych okazali się Bartosz (2011) i Jakub Grzywińscy (2007).  Bartosz 3-krotnie triumfował na dystansach 50m stylem dowolnym – 36,06, 50m stylem grzbietowym – 42,34 oraz 100m stylem dowolnym – 1:22,18, Jakub natomiast nie miał sobie równych na 400m stylem dowolnym – 4:28,80, 100m stylem motylkowym – 1:05,21 oraz 200m stylem zmiennym – 2:22,68  – informują przedstawiciele klubu.

Brązowy medal wywalczyła Angelika Glonek (rocznik 2005) na dystansie 100m stylem zmiennym.

 

 

Pozostałe startujące zawodniczki – Aleksandra Arkuszewska i Dominika Sobierajska, choć nie uplasowały się na podium poprawiły swe rekordy życiowe.

Osiągnięte sukcesy cieszą wyjątkowo, gdyż to nieliczne występy młodych pływaków w tym sezonie. Okres pandemii, obostrzenia, czasowe zamknięcia i ograniczenia funkcjonowania basenów nie pomagają w realizacji treningów i utrzymaniu formy – dodają trenerzy.

Młodzi pływacy na co dzień trenują pod okiem Leszka Kubickiego i Aleksandry Nawlickiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Źródło: ddwloclawek.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164644

Skip to content