Włocławscy medaliści z LKS VECTRA

Polski Związek Lekkiej Atletyki    Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu

74. PZLA Mistrzostwa Polski w kategorii U-20 odbyły się w Radomiu. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć włocławskich lekkoatletów i lekkoatletek, którzy jak zwykle zaprezentowali znakomitą formę.
Podczas zawodów lekkoatleci klubu Vectra Włocławek wywalczyli trzy złote medale i jeden brązowy.

Kibice Klaudii Kazimierskiej nie zawiedli się. Biegaczka zdobyła dwa złota. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski seniorów nie dała szans rówieśniczkom w biegach na 3000 metrów i na 1500 metrów. Podopieczna Agnieszki Nowakowskiej najpierw rywalizowała na dłuższym dystansie. Tam wygrała w czasie 9:51.53, druga była Olimpia Breza (9:55.62), a na trzecim miejscu uplasowała się Oliwia Wawrzyniak (9:55.79).
Z jeszcze większym zapasem i luzem Kazimierska pokonała 1500 metrów. Triumfowała z czasem 4:31.17. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Bronowska (4:35.71), a trzecie Oliwia Sarnecka (4:41.22).
Znakomicie spisali się także płotkarze.
Mistrzem Polski U20 został lider tegorocznych tabel juniorów – Sebastian Urbaniak. Bieg ukończył z nowym rekordem życiowym (52,26). Jako trzeci na mecie zameldował się Dawid Skowyra, dla którego jest to pierwszy indywidualny medal imprezy tej rangi. Co więcej, zawodnik brązowy medal okrasił rekordem życiowym (53,39).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!