Włocławianie laureatami konkursu: „Oni tworzyli naszą historię”

Włocławianie laureatami konkursu: „Oni tworzyli naszą historię”

Urząd Miasta Włocławek logo

20 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”.

Ideą konkursu jest upamiętnienie profesor Elżbiety Zawackiej, kurierki Armii Krajowej i jedynej kobiety wśród cichociemnych oraz zarażenie młodych ludzi jej pasją do dokumentowania historii. Przedsięwzięcie ma zachęcić uczniów do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie oraz dokumentowania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek z domowego archiwum. Nauczycieli zaś skłonić do krzewienia wiedzy o historii regionu.

Do konkursu można było nadsyłać prace w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej o tematyce: „O ludziach”, „O wydarzeniach”, „Album rodzinny”, „Oblicza codzienności”, „Udział i rola mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego we współczesnych wydarzeniach” lub „Pomoc Żydom udzielana przez Polaków podczas okupacji niemieckiej w trakcie II wojny światowej”.
Prace oceniane były w dwóch kategoriach: uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów, techników i szkół branżowych. W pierwszej kategorii nadesłano 39 prac, zaś w drugiej 36.

W gronie wyróżnionych w kategorii: uczniowie klas VII oraz VIII szkół podstawowych znaleźli się m.in. Julia Kobus i Szymon Skonieczny z SP 23 we Włocławku.

Pełna informacja na ten temat: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Źródło: wloclawek.eu, kujawsko-pomorskie.pl

Fot. gł. Rozdanie nagród w konkursie „Oni tworzyli naszą historię”, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP (źródło: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/38837-pasjonaci-historii-nagrodzeni)

27 czerwca 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165214

Skip to content