Włocławek gospodarzem Mistrzostw Polski do lat 18

Włocławek gospodarzem Mistrzostw Polski do lat 18

Urząd Miasta Włocławek

Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski czas na kolejne duże lekkoatletyczne wydarzenie we Włocławku. Od 30 lipca do 1 sierpnia miasto będzie gospodarzem Mistrzostw Polski do lat 18.

W zawodach weźmie udział przeszło 1000 sportowców, trenerów oraz sędziów. To kolejne duże wydarzenie lekkoatletyczne, które w zagości we Włocławku.

Jako miasto stawiamy na sport, a lekkoatletyka jest jednym z naszych priorytetów. Pokazujemy to wspierając kluby i sportowców, ale także organizując duże wydarzenia. W 2018 roku sprawdziliśmy się jako gospodarz mistrzostw U20, a przed rokiem przeprowadziliśmy najbardziej prestiżowe zawody, czyli Mistrzostwa Polski z udziałem największych postaci królowej sportu. Teraz czas ugościć wschodzące gwiazdy, potwierdzając w ten sposób pozycję Włocławka na lekkoatletycznej mapie Polski – podkreśla Marek Wojtkowski, Prezydent Włocławka.

Trzydniowe zawody będą dla młodych lekkoatletów szansą na wywalczenie kwalifikacji do reprezentacji Polski.

Mistrzostwa we Włocławku będą dla zawodników sprawdzianem formy i ostatnią szansą na wywalczenie kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów młodszych. Ta impreza odbędzie się w drugiej połowie sierpnia w Rieti, we Włoszech – mówi odpowiedzialny w PZLA za szkolenie młodzieży Marcin Góra.

 

53. PZLA Mistrzostwa Polski U18 odbędą się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku pomiędzy 30 lipca i 1 sierpnia 2021. Zawody zorganizowane zostaną w obowiązującym w tym czasie reżimie sanitarnym.

 

Źródło: wloclawek.pl

30 marca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136608