Włączyliśmy się do pomocy uczniom z Ukrainy

Włączyliśmy się do pomocy uczniom z Ukrainy

Nowe logo_kpcen włocławek

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku włączyło się do pomocy uczniom z Ukrainy. W ramach programu wsparcia dla dzieci rodzin, które przybyły do Włocławka oraz jego okolic, przygotowaliśmy zajęcia otwarte.

23 kwietnia w sobotnie przedpołudnie odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z oddziału przygotowawczego klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ciechocinku. Spotkanie przebiegało w naukowej i zabawowej atmosferze. Uczniowie samodzielnie dokonywali pomiarów przyrodniczych za pomocą czujników elektronicznych PASCO, a także obserwacji zjawisk przyrodniczych. Rozpoznawali właściwości fizyczne substancji za pomocą mikroskopu elektronicznego. Nasi Goście bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy grach i zabawach, podczas których poznawali język polski. W trakcie spotkania bariera językowa odeszła na dalszy plan. Duże zainteresowanie wzbudziły zabawy z Bum Bum Rurkami i Magicznym Dywanem. Dzieci i młodzież wykazały się dużą kreatywnością i spontanicznością.
Chcielibyśmy, aby wywołane uśmiechy i pozytywne emocje pozostały z Nimi na długo.

 

 

29 kwietnia 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185675

Skip to content