Włącz się w Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa logo

Włącz się w Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

NASK

1 października po raz 11. wystartowała kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (ECSM). Kampania organizowana przez agencję ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej w tym roku skupia się na zagrożeniach, w których wykorzystywana jest socjotechnika.

W tym miesiącu szczególny nacisk kładziony jest na popularyzację wiedzy, zwiększanie świadomości i wymianę dobrych praktyk w obszarze cyberbezpieczeństwa wśród wszystkich użytkowników internetu, w tym również profesjonalistów czy osób zajmujących się szeroko pojętą edukacją oraz profilaktyką dzieci i młodzieży. To także doskonała okazja do podjęcia współpracy z różnymi organizacjami i partnerami. Polską edycję kampanii ECSM od początku koordynuje Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Idea kampanii ECSM polega na zgłaszaniu przez firmy, instytucje i inne podmioty inicjatyw z zakresu cyberbezpieczeństwa, których celem jest podnoszenie świadomości i kompetencji w tym zakresie. Kampania ma charakter niekomercyjny, a udział w inicjatywach jest bezpłatny. Przykładami inicjatyw są webinary, konferencje, akcje zwiększające kompetencje z zakresu cyberbezpieczeństwa wśród klientów i pracowników oraz tematyczne zajęcia w szkołach. Udział w kampanii to dobry sposób, aby poszerzyć swoją i innych wiedzę o cyberzagrożeniach – w domu, w pracy, czy w szkole. Edukacja jest najlepszą profilaktyką!

Zachęcamy do zgłaszania swoich inicjatyw poprzez formularz oraz śledzenie aktualności na social mediach:

 

W przypadku dodatkowych pytań, organizatorzy proszą o kontakt na adres: ecsm@nask.pl

Źrodło: nask.pl
Graf. bezpiecznymiesiac.pl

6 października 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131273