Wkrótce LiterObrazki – festiwal dla małych miłośników książek

Na tle rozgwieżdżonego nieba unosi się kot z bańką na głowie. Napis: Literobrazki 2024.

Wkrótce LiterObrazki – festiwal dla małych miłośników książek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

W najbliższy weekend (24-26 maja) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Festiwal Książki Obrazkowej „LiterObrazki”. Tegoroczna odsłona festiwalu to moc spotkań, zabaw, zajęć warsztatowych, koncertów, spektakli i książkowych radości.

Przez cały weekend w samym sercu Bydgoszczy – w gmachu WiMBP dzieci i ich opiekunowie odnajdą inspirującą rozrywkę, niebanalną edukację, wielką dawkę radości i dobrej energii.

Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Bydgoszczy odbędzie się po raz trzynasty. Organizatorzy festiwalu przygotowali dla dzieci i rodziców program bogaty w mnóstwo nietuzinkowych atrakcji: warsztaty z doskonałymi artystami, zajęcia edukacyjne, spektakle teatralne, kiermasz książek, wystawy, warsztaty plastyczne, muzyczne, plastyczne oraz komiksowe a także liczne zabawy, muzykę i wiele innych zaskakujących zdarzeń.

Pierwszego dnia festiwalu (24.05) zaplanowano warsztaty dla dorosłych z Gabrielą Cichowską – „Łapacze snów z owadami”. W sobotę (25.05) odbędzie się m.in. kiermasz książek, spektakl teatralny, liczne warsztaty muzyczne, plastyczne oraz pyszne kreatywne warsztaty inspirowane książką „Palce lizać, czyli wybuchowy deser”. W ostatni dzień festiwalu (26.05) organizatorzy zapraszają m.in. na spektakl Teatru Małe Mi pt. „Sokrates w piaskownicy” oraz warsztaty z teatrem pt. „Karuzela z emocjami”. Odbędą się również warsztaty komiksowe, warsztaty z przedsiębiorczości, sensoryczne spotkanie z książkami. Na zakończenie zaplanowano koncert przebojów muzyki bajkowej i filmowej w wykonaniu muzyków z Filharmonii Pomorskiej. Festiwal jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.

LiterObrazki 2024  
Kiedy? 24-26 maja 2024 r. (piątek-niedziela)
Gdzie? Biblioteka Główna WiMBP, Stary Rynek 24
Szczegółowy program

Plakat informacyjny wydarzenia pn.

Źródło: bydgoszcz.pl

_

23 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162071

Skip to content