Wizyta studyjna uczniów ZST we Włocławku w Papenburgu

Wizyta studyjna uczniów ZST we Włocławku w Papenburgu

W dniach 22-24 października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej i trzeciej technikum mechanicznego i technikum mechatronicznego Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do stoczni Meyer Werft w Papenburgu.

W ramach współpracy Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku z Firmą MARDTEC Sp. z o.o. zorganizowano wizytę studyjną dla grupy uczniów technikum w stoczni Meyer Werft, założonej w 1795 roku i zlokalizowanej w Papenburgu w Niemczech. Stocznia zatrudnia ponad 5 tys. pracowników. Posiada dwa suche doki, jeden z nich o długości 370 m, szerokości 101 m i wysokości 60 m. Obydwa doki są zadaszone i należą do największych na świecie.

Celem wizyty studyjnej było między innymi zapoznanie uczniów z nowoczesnym parkiem maszynowym stoczni, rozwijanie wiedzy i zainteresowań z zakresu mechaniki, mechatroniki i obróbki metali, rozwijanie umiejętności językowych, poznanie zastosowania dualnego systemu kształcenia w szkolnictwie zawodowym, ale też rozwijanie kompetencji kluczowych oraz poznanie walorów kulturowych, gospodarczych i środowiskowych Północnych Niemiec. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobu organizacji pracy, wymiany spostrzeżeń i doświadczeń, uczestniczenia w pokazach filmów z zakresu historii stoczni, produkcji i montażu gotowych podzespołów. Jednym z punktów wycieczki było także zapoznanie się z historią miasta Papenburg i zwiedzania muzeum historycznego. Odrębnym punktem wycieczki był wyjazd do miasta Leer.

Wyjazd został zorganizowany przez Firmę MARDTEC Sp. z o.o. i umożliwił uczniom oraz pracownikom dydaktycznym na wymianę informacji pomiędzy sobą, a także pomiędzy uczestnikami i przedstawicielami odwiedzanego zakładu pracy. Nawiązano kontakty zawodowe w zakresie tematów stanowiących przedmiot wspólnych zainteresowań.

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku składa serdeczne podziękowania Firmie MARDTEC Sp. z o.o. za przygotowanie wyjazdu i stworzenie możliwości edukacji praktycznej dla uczniów szkoły.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662752