Wizyta edukacyjna dyrekcji i nauczycieli z Hiszpanii w województwie kujawsko-pomorskim

Wizyta edukacyjna dyrekcji i nauczycieli z Hiszpanii w województwie kujawsko-pomorskim

Od 29 do 31 maja 2018 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy gościliśmy dyrekcję i nauczycieli z COL·LEGI SANTA MARIA – MANYANET BLANES, jednej ze szkół, którą mieliśmy przyjemność poznać podczas wizyty studyjnej w Hiszpanii zorganizowanej w październiku 2017 roku w ramach Programu edukacyjnego Wspomaganie rozwoju zawodowego nauczyciela. Odwiedziliśmy wtedy hiszpańskie placówki edukacyjne, nawiązaliśmy kontakty z przedstawicielami środowiska edukacyjnego, które zaowocowały wymianą doświadczeń i materiałów edukacyjnych oraz przerodziły się w systematyczną współpracę.

W czasie rewizyty mogliśmy opowiedzieć i pokazać, jak funkcjonuje system edukacji w Polsce, jakie są możliwości rozwoju zawodowego nauczycieli, specyfika nauczania w poszczególnych grupach wiekowych. Nasi goście zainteresowani byli edukacją dzieci i uczniów od 3 do 16 roku życia.

Wspólnie z gośćmi odwiedziliśmy dwie szkoły: Szkołę Podstawową nr 9 im. Władysława Jagiełły w Bydgoszczy oraz Szkołę Podstawową im. Wojska Polskiego w Mroczy, placówki zajmujące się edukacją przedszkolną i kształceniem uczniów do 16 roku życia. W szkołach zorganizowano spotkania z uczniami i nauczycielami. Wzięliśmy udział w zajęciach przedszkolnych i fragmentach lekcji.

Tematyka, którą byli zainteresowani nasi goście, to zarządzanie i organizacja pracy nauczycieli w przedszkolu, wprowadzanie nowoczesnych metod pracy z dziećmi i uczniami, wymiana doświadczeń w aspekcie działania polskich i hiszpańskich placówek oświatowych.

Fot. główna: Wizyta w Szkole Podstawowej nr 9 w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662736