“Witkacy pod strzechy”

Witkacy

“Witkacy pod strzechy”

SOK Teatr Rondo logotypyXXIII Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy” to jedyny w Polsce konkurs inspirujący do ciągłej reinterpretacji twórczości tego oryginalnego artysty.

Uczczenie rocznicy śmierci Witkacego jest pretekstem do rozwijania kreatywności i zainteresowań uczestników ruchu teatralnego, fotografów, malarzy, tancerzy oraz wielu innych. Konkurs nie jest objęty żadnym schematem, daje możliwość zaprezentowania własnej twórczości w różnorodnej formie. Celem konkursu jest nagrodzenie najciekawszych poszukiwań w głąb twórczości myśliciela, malarza, dramaturga, pisarza oraz fotografa Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Konkursowym zmaganiom towarzyszą warsztaty, spektakl mistrzowski oraz wizyta w Muzeum Pomorza Środkowego (które to posiada największą kolekcję obrazów Witkacego), połączona z wykładem o życiu i twórczości tego artysty.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 lipca 2020 r. Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne.

Regulamin

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016846