Wirtualny Escape Room – cykl warsztatów on-line

Wirtualny Escape Room – cykl warsztatów on-line

      Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe PCSS

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA) zaprasza nauczycieli i edukatorów do zapoznania się ze sposobami wykorzystania archiwów cyfrowych, narzędzi TIK oraz otwartych zasobów edukacyjnych do stworzenia pokoju zagadek.

Warsztaty edukacyjne TuEuropeana 2020 to kontynuacja zaprogramowanego wspólnie z Laboratorium Innowacyjnej Edukacji w Poznaniu cyklu spotkań dla nauczycieli otwartych na wykorzystanie w swojej pracy nowych technologii oraz zasobów archiwalnych.

6-tygodniowy kurs on-line będzie obejmował kompleksowe przybliżenie uczestnikom bogactwa archiwalnych repozytoriów cyfrowych (w tym Europeany, ale także polskich repozytoriów) oraz edukację na temat prawa autorskiego. Nauczyciele będą mogli podnieść swoje kompetencje w zakresie: stosowania metod aktywizujących, metodyki pracy z TIK (technologiami informacyjno-komunikacyjnymi), wyszukiwania, twórczego przetwarzania danych, krytycznego weryfikowania treści, korzystania z wybranych narzędzi cyfrowych.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z możliwościami wykorzystania archiwów oraz chmurowych narzędzi cyfrowych do tworzenia pokojów zagadek (escape room). Korzystając z dostępnych w nich zasobów stworzą atrakcyjne wizualnie łamigłówki, quizy, timeline, aktywne mapy, ale też bardziej skomplikowane i złożone formy takie jak  interaktywne zadania i filmy.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić i przesłać formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie projektu www.tueuropeana.pl do dnia 14 października 2020.

Zapisy na warsztaty on-line tutaj.

Regulamin warsztatów tutaj.

Więcej szczegółów na stronie organizatora

 

Źródło: fina.gov.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164406

Skip to content