Wirtualne podróże ze sztuką

Wirtualne podróże ze sztuką

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu i Centrum Literatury CSW zapraszają na wakacyjny cykl spotkań on-line, podczas których prezentowane są najważniejsze dzieła sztuki współczesnej, które są w zbiorach znanych galerii i muzeów na świecie. Najbliższe spotkanie online odbędzie się 14.08.2020 r. (piątek) o godz. 18.00 na Facebooku Centrum Literatury CSW i CSW Toruń. Udział jest bezpłatny. Tematem spotkania będzie Centre Pompidou w Paryżu.

Kolejny wykład w nowym cyklu Wirtualnych Podróży ze Sztuką prowadzi do centrum turystycznego świata, a jednocześnie świata sztuki, mody i wykwintnej kuchni.
Kolekcja Centre Pompidou stanowi narodową kolekcję sztuki nowoczesnej. Imponująca liczba artystów (ponad 7,5 tysiąca) i prac (ponad 113 tysięcy) robi wrażenie nie tylko na koneserach sztuki, ale także na turystach – a jak wiadomo, Paryż jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem.
Kolekcja składa się niemal w połowie z artystów francuskich, ale nie brakuje też prac artystów brytyjskich, niemieckich, włoskich czy hiszpańskich. W tym przebogatym zbiorze można też doszukać się śladów polskich artystów, którzy reprezentowani są przez Romana Cieślewicza, Piotra Kowalskiego, Jana Lenicę, Tadeusza Lewandowskiego, Romana Opałkę, Krzysztofa Pruszkowskiego czy starsze pokolenie twórców: Ludwika Markusa, Melę Muter.

Prowadzenie: Bogusław Deptuła

 Fot. CSW w Toruniu

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161559

Skip to content