Wirtualne podróże ze sztuką: Sztuka współczesna w zamku Oiron (30 października)

Wirtualne podróże ze sztuką

Wirtualne podróże ze sztuką: Sztuka współczesna w zamku Oiron (30 października)

CSW w Toruniu zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu “Wirtualne podróże ze sztuką”, podczas których uczestnicy poznają najważniejsze dzieła sztuki współczesnej, znajdujące się w zbiorach znanych i nieznanych galerii i muzeów na świecie.

Zamek Oiron został zbudowany w XVI wieku, przez rodzinę potężnych mecenasów sztuki i dlatego zawsze miał być wystawnym miejscem o spektakularnym wystroju, obejmującym oszałamiającą galerię malowideł ściennych w stylu szkoły z Fontainebleau, wyjątkową kolekcję malowanej stolarki, rzeźb i zabytków z XVII wieku.
To nie wszystko! Od 1993 roku mieści kolekcję sztuki współczesnej niespotykaną nigdzie indziej we Francji, znaną jako „Curios & Mirabilia” (ciekawostki i cuda). Ta kolekcja została stworzona ku pamięci Claude’a Gouffiera (pana zamku), głównego kolekcjonera sztuki. Obejmuje temat ciekawostek renesansu, z utworami skupiającymi się na ludziach i naturze.
„Curios & Mirabilia” to stała kolekcja sztuki współczesnej obejmująca prace ponad 70 artystów, w tym m.in. Mariny Abramović.
[opis przetłumaczony ze strony muzeum]

Prowadzenie: Tomasz de Rosset
Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK (Konserwatorstwo i Muzealnictwo, 1985). Od 1986 r. pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2010 r. profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Gdzie: Facebook Centrum Literatury CSW
Link do transmisji zostanie udostępniony także w wydarzeniu, w momencie rozpoczęcia spotkania, a film zostanie zapisany i będzie można obejrzeć go w późniejszym terminie.

Kiedy: 30 października, godz. 18.00 (online)
Więcej informacji:

 

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866866