Wiosna w Muzeum Etnograficznym

18 Mar Wiosna w Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo
Kaziuki i Kwietna Niedziela w Wilnie

W czwartek 21 marca o godz. 12.00 w Muzeum odbędzie się 88. spotkanie z cyklu „Muzeum-panaceum” tym razem pod hasłem „Kaziuki i Kwietna Niedziela w Wilnie”.

Jolanta Jakubowska – współautorka wystawy „Wileńskie kiermasze, jarmarki i odpusty. Fotografie Bolesławy i Edmunda Zdanowskich” – opowie o przedwojennych słynnych jarmarkach w Wilnie. Maria Pokrzywnicka przedstawi współczesną sytuację palmiarstwa na Wileńszczyźnie na przykładzie działalności Muzeum Palm i Użytku Codziennego w Ciechanowiszkach. Działa tam skupisko twórczyń ludowych, a ich charakterystyczne palmy budzą podziw na całym świecie. Spotkanie umili herbatka z suszonej mięty czekoladowej z podwileńskiego ogrodu. Na zakończenie zaprosimy chętnych do tworzenia kwiatów z bibuły pod kierunkiem Joanny Sójki. Warto pamiętać o okularach do czytania. Bilet: 3 zł/os.

Etnoigraszki: Panna Marzanna

W niedzielę 24 marca o godz. 12.00 odbędzie się kolejna z cyklu rodzinnych imprez umuzykalniających dla całych rodzin.

W niedzielne południe wspólnie zrobimy kukłę Marzanny i wypędzimy zimę. Posłuchamy opowieści o dawnych ludowych wierzeniach związanych z wiosną, pobawimy się w tradycyjne zabawy dziecięce z tańcem i piosenką. Bilety: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2) do nabycia w przedsprzedaży od wtorku 19 marca w kasie Muzeum oraz w dniu imprezy. Liczba miejsc ograniczona.

Grafika – etnomuzeum.pl


Liczba odwiedzin:

3,694,915